Máy hàn siêu âm SW-D900S-20 SW-D900S-27 SW-D900S-39 SW-D600S-39 SW-D600S-48 hãng Avio
SKU:1154-20190
High-speed・automation machine type line up to support reliable “Monozukuri” (manufacturing)
SW-D series has 5 models of 20kHz~48.5kHz, 600W/900W with various control mode and monitoring function, which is applicable to wide variety of work.
It is the high-end ultrasonic welder with Ethernet capability and tractability.
  • High-speed and stable welding
  • Small size, Vertical type, and Easy setting with remote control
  • Selectable Oscillation Mode for Optimal Welding Condition
  • Oscillation Amplitude is Continuously Variable between 30-100%